O nás

Vítejte na našich stránkách věnovaných chovu suchozemských želv.

Náš první kontakt se želvou byl v roce 1998. Tenkrát jsme si pořídili domů to, co jsme mohli běžně za málo peněz sehnat v nejbližším Zverimexu. Ano, byla to vodní želva (Želva nádherná – Trachemys scripta elegans). S tím krásným ostrovem s palmičkou. Nemusím asi psát, že nám moc dlouho nevydržela…. Další pokus s trachemyskou jsme provedli cca v roce 2001. Již tedy s akváriem, ale s podobným výsledkem. V té době bylo bohužel málo informací jak se o želvy starat a člověk byl odkázaný na, v té době, existující literaturu a rady od prodavače ve Zverimexu. Tato doba je naštěstí už pryč…

V roce 2009 jsme si pořídili první suchozemskou želvu rodu Testudo hermanni boettgeri. Na tu už jsme díky Internetu a různým fórům byli připraveni lépe. Záhy přibyla druhá, potom třetí a čtvrtá. A stále zatím přibývají. Chováme již zmíněný druh Testudo hermanni boettgeri a Testudo graeca ibera. Již se nám daří i odchovy. A to jak Testudo hermanni boettgeri, tak Testudo graeca.
V roce 2020 jsme rozšířili chov o chovnou skupinu Testudo hermanni hermnani z oblasti Apulia (Puglia) a budeme se těšit na miminka, pokud dopadne zimování dobře a na jaře se zadaří.

Chov želv již není pro nás jen koníčkem, ale koněm. Díky jemu jsme poznali spoustu nových lidí, jak ve virtuálním, tak skutečném světe.

Aleš a Lenka Kernerovi