O nás

Vítejte na našich stránkách věnovaných chovu suchozemských želv.

Náš první kontakt se želvou byl v roce 1998. Tenkrát jsme si pořídili domů to, co jsme mohli běžně za málo peněz sehnat v nejbližším Zverimexu. Ano, byla to vodní želva (Želva nádherná – Trachemys scripta elegans). S tím krásným ostrovem s palmičkou. Nemusím asi psát, že nám moc dlouho nevydržela…. Další pokus s trachemyskou jsme provedli cca v roce 2001. Již tedy s akváriem, ale s podobným výsledkem. V té době bylo bohužel málo informací jak se o želvy starat a člověk byl odkázaný na, v té době, existující literaturu a rady od prodavače ve Zverimexu. Tato doba je naštěstí už pryč…

V roce 2009 jsme si pořídili první suchozemskou želvu rodu Testudo hermanni boettgeri. Na tu už jsme díky Internetu a různým fórům byli připraveni lépe. Záhy přibyla druhá, potom třetí a čtvrtá. A stále zatím přibývají. Chováme již zmíněný druh Testudo hermanni boettgeri a Testudo graeca ibera. Již se nám daří i odchovy. A to jak Testudo hermanni boettgeri, tak Testudo ibera.

Chov želv již není pro nás jen koníčkem, ale koněm. Díky jemu jsme poznali spoustu nových lidí, jak ve virtuálním, tak skutečném světe.

Aleš a Lenka Kernerovi