Repashy GrassLand Grazer

Ve spolupráci s webem FOODREP a p. Martinem Jančekem a jeho stránkou Repashy Czech republic na Facebooku testujeme gelové krmivo Repashy GrassLand Grazer. Slovenší kolegové mohou kouknout na Repashy.sk (fb stránka).

REPASHY VENTURES (fb stránka) je mezi teraristy známá firma. Za vývojem těchto krmiv a doplňků jsou desetiletí práce Allena Repashy jakožto jednoho z nějvětších chovatelů gekonů na světě.

Hned na začátek je nutno říci, že nehodlám toto krmivo používat jako hlavní složku stravy. Vždy jen jako doplněk. Hlavně v chudých, zimních měsících a prcků pro probuzení ze zimního spánku.

Zatím jsme na začátku, testuji toto krmivo pár týdnů, v zimní sezóně tedy na mláďatech. Zatím se mi toto krmivo jeví jako dobrý doplněk. V zimní dietě z čínského zelí a římského salátu občas doplněného o jiné saláty a i nějakou tu zeleninu, je to pro ně příjemné zpestření.

Zatím je na jakékoliv závěry čas, ale představu si můžete udělat z následujícího videa.

Kdo bude chtít zaslat vzorek, tak mě napište na mail nebo na fb. Domluvíme se a můžete si Repashy GrassLand Grazer otestovat sami.
Předpokládáme, že budeme toto krmivo dodávat. I nejmenší balení je podle mě pro jednu želvu na testy dost velké (a díky malému balení drahé), proto budeme krmivo rozvažovat.

Příprava je velice jednoduchá. Můžeme použít vodu z rychlovarné konvice, uvařit směs v mikrovlnné troubě nebo i na sporáku.

Upraveno 31.12.2016: Mám vyzkoušeno do poměru 1:4 – 2:9 (1:4,5). Navíc přidávám do Repashy i to, co chci želvám poskytnout a moc jim to nechutná :-D.
Abych je na Repashy naučil, dělal jsem to opačně, přidával jsem do něj to, co jim nejvíce chutná.

Příklad přípravy je na následujícím videu.


A zde je mnou připravený puding. Při přípravě je potřeba si vybrat sklenici (nebo jakoukoliv jinou nádobu) s hladkými okraji, aby bylo možno výsledný produkt snadno vyloupnout. Velikost volte tak, aby byl sloupec nádoby cca dvojnásobný, než výška plánovaného pudingu. Jinak může obsah v mikrovlnce vybublat.

Repashy puding

Článek budu po určité době testování aktualizovat.

Pod českým překladem je originál.

Repashy GrassLand Grazer

Gelový premix pro želvy

Náše nízkoproteinová receptura s vysokým obsahem vlákniny pro druhy živící se listy, trávou, květinamy a vegetariánské druhy jako jsou suchozemské želvy (některé) a trnorepové.

Složení: Prášek z pampelišky, prášek z opuncie, zemní tráva, moučka z vojtěšky, květ ibišku, stabilizované rýžové otruby, lněné semínko, kokosová moučka, sušená moučka z mořských řas, uhličitan vápenatý, sušené melouny, třinová melasa, sušené pivovarské kvasnice, lecitin, sušené řasy, Karubin, citrát draselný, kyselina jablečná, šípky, květ měsíčku, paprika, jedlá řasa, kurkuma, propionát vápenatý a sorban draselný (konzervanty), přírodní ovocné aroma, extrakt z rozmarýnu

Doplňkové látky: hořčík (aminokyselina chelát) 150mg/kg, ZM(3b6.10) 30mg/kg, MN(3b5.10)40mg/kg, CU(3b4.10)15mg/kg, kvasnice obohacené selenem SE(3b8.11) 0,5mg/kg, jodid draselný I(3b201).

Vitamíny: vitamín A, vitamín D, choline chlorid, vápník L-askorbyl-2 monofosfát, vitamín E, niacin (vitamín B3), beta karoten (provitamín A), kyselina pantothenová (vitamín B5), riboflavin (vitamín B2), pyridoxin hydrochlorid (vitamín B6), thiamin mononitrát (vitamín B1), menadion bisulfit sodný (vitamín K3), kyselina listová, biotin (vitamín H), vitamín B12.

Deklarované jakostní znaky: dusíkaté látky min. 15%, hrubý tuk min. 3%, hrubá vláknina max. 30%, vlhkost max 8%, popel max 9%, vápník min. 1,5%.

Příprava: Na jeden objemový díl prášku přidejte 3 díly vody a promíchejte. Dejte do mikrovlné trouby a přiveďte k varu. Vyndejte z mikrovlnné trouby, zamíchejte a nechte ztuhnout při pokojové teplotě. Pokud chcete nalít gel do forem, musíte hned před ztuhnutím. Hotový gel je možno řezat, drtit nebo používat v kuse. Pokud není určeno ke přímé spotřebě, uložte v lednici až po dobu dvou týdnů nebo v mrazáku po dobu až šesti měsíců. Pevnost gelu je možno regulovat množstvím vody.

Chlazením se prodlouží čerstvost.
NENÍ URČENO K LIDSKÉ SPOTŘEBĚ.
Vyrobeno v USA

REPASHY VENTURES Inc
1879 Camino Brisa, La Jolla, CA 92037
T 1.855 REPASHY • www.Repashy.com

 

Repashy GrassLand Grazer

Tortoise Gel Premix

Our Low Protein, High Fiber Gel Formula for Leaf, Grass, Flower, and Veggie Eating Species such as Tortoises and Uromastyx.

INGREDIENTS: Dandelion Powder, Nopal Powder, Ground Grass, Alfalfa Meal, Hibiscus Flower, Stabilized Rice Bran, Ground Flaxseed, Coconut Flour, Dried Seaweed Meal, Calcium Carbonate, Dried Watermelon, Cane Molasses, Brewer’s Dried Yeast, Lecithin, Dried Kelp, Locust Bean Gum, Potassium Citrate, Malic Acid, RoseHips, Calendula Flower, Marigold Flower, Paprika, Algae Meal, Turmeric, Calcium Propionate and Potassium Sorbate (as preservatives), Natural Fruit Flavor, Rosemary Extract, Magnesium Amino Acid Chelate, Zinc Methionine Hydroxy Analogue Chelate, Manganese Methionine Hydroxy Analogue Chelate, Copper Methionine Hydroxy Analogue Chelate, Selenium Yeast, Potassium Iodide.

Vitamins: (Vitamin A Supplement, Vitamin D Supplement, Choline Chloride, Calcium L-Ascorbyl-2-Polyphosphate, Vitamin E Supplement, Niacin, Beta Carotene, Pantothenic Acid, Riboflavin, Pyridoxine Hydrochloride, Thiamine Mononitrate, Menadione Sodium Bisulfite Complex, Folic Acid, Biotin, Vitamin B-12 Supplement).

Guaranteed Analysis: Crude Protein min. 15%, Crude Fat min. 3%, Crude Fiber max. 30%, Moisture max. 8%, Ash max. 9%, Calcium min. 1.5%.

DIRECTIONS: To prepare one cup of product, add 1 part powder into 3 parts water and stir. Microwave or heat until it starts to boil. Remove, stir again, pour, and let sit at room temp until firm. Whatever is not used immediately should be treated as fresh food. It can be stored sealed in refrigerator for up to two weeks, and in freezer for up to six months. To adjust firmness of gel, use more or less water as desired.

Refrigeration will extend freshness
NOT FOR HUMAN CONSUMPTION i Made in USA

REPASHY VENTURES Inc
1879 Camino Brisa, La Jolla, CA 92037
T 1.855 REPASHY • www.Repashy.com

qrCode

Author: monty